Galéria

Galéria Vína Tureček vám poskytuje možnosť nahliadnuť priamo do výrobne. Zaujímate sa o proces výroby vína a chceli by ste to vidieť na vlastné oči? Naša galéria je tu pre vás a spoločne s ňou prebádate naše vinárstvo, situované v najsevernejšej časti Záhoria v obci Vrádište medzi mestami Holíč a Skalica. Tradícia výroby vína v obci siaha minimálne do 15. storočia, čo potvrdzuje motív viniča aplikovaný v erbe obce spolu s vinárskym nožom. Až po vás.

Využívame spojenie tradície s modernými technológiami. Pri výrobe vína používame inovatívne postupy a zavádzame nové metódy. Galéria vám ponúka možnosť nahliadnuť na naše tanky a výrobnné miesto. Na všetky dodávky vína garantujeme v prípade nespokojnosti s kvalitou vrátenie peňazí.

Vedeli ste? 

Výroba vína je mikrobiologický kvasný proces, ktorý predchádza týmito krokmi vytriedenie, očistenie ovocia a jeho rozdrvenie/lisovanie, kvasenie (fermentácia) a následné sírenie, čírenie, filtrácia a zretie. Hlavným rozdielom medzi výrobou bielych a červených vín spočíva v nakvasení celých hrozien. Červené vína by totižto bez nakvasenia nenabrali ten správny odtieň farieb. Dĺžka nakvasenia závisí od odrody a typu vína, zavísi tiež aj na rozhodnutí vinára.  Viac zaujímavosti o víne sa môžete dočítať na www.kamzavinom.sk

Okrem toho, že nás môžete navštíviť v najsevernejšej časti Záhoria v obci Vrádište medzi mestami Holíč a Skalica. Ponúkame aj odberné miesta, kde si môžete objednané víno pokojne vyzdvihnúť. Sú to mestá Bratislava, Košice, Poprad, Prešov, Spišská Nová Ves. Postupne budeme pridávať ďaľšie.  Avšak najpohodlnejšia cesta je doprava až k vám domov, kamkoľvek na Slovensko. Pri nákupe nad 50 eur je doprava zadarmo.